menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

ABESE Suresi - Kuran Oku ve Dinle

Anasayfa » Sureler » ABESE Suresi - Kuran Oku ve Dinle
ABESE Suresi Arapçası ve latince okunuşu bu sayfada yer almaktadır. ABESE Suresi dinlemek için solda yer alan açılır menüden bir hafız seçiniz.
b-left
b-left
سورة عبس
عَبَسَ وَتَوَلَّى ﴿١﴾ أَن جَاءهُ الْأَعْمَى ﴿٢﴾ وَمَا يُدْرِيكَ لَعَلَّهُ يَزَّكَّى ﴿٣﴾ أَوْ يَذَّكَّرُ فَتَنفَعَهُ الذِّكْرَى ﴿٤﴾ أَمَّا مَنِ اسْتَغْنَى ﴿٥﴾ فَأَنتَ لَهُ تَصَدَّى ﴿٦﴾ وَمَا عَلَيْكَ أَلَّا يَزَّكَّى ﴿٧﴾ وَأَمَّا مَن جَاءكَ يَسْعَى ﴿٨﴾ وَهُوَ يَخْشَى ﴿٩﴾ فَأَنتَ عَنْهُ تَلَهَّى ﴿١٠﴾ كَلَّا إِنَّهَا تَذْكِرَةٌ ﴿١١﴾ فَمَن شَاء ذَكَرَهُ ﴿١٢﴾ فِي صُحُفٍ مُّكَرَّمَةٍ ﴿١٣﴾ مَّرْفُوعَةٍ مُّطَهَّرَةٍ ﴿١٤﴾ بِأَيْدِي سَفَرَةٍ ﴿١٥﴾ كِرَامٍ بَرَرَةٍ ﴿١٦﴾ قُتِلَ الْإِنسَانُ مَا أَكْفَرَهُ ﴿١٧﴾ مِنْ أَيِّ شَيْءٍ خَلَقَهُ ﴿١٨﴾ مِن نُّطْفَةٍ خَلَقَهُ فَقَدَّرَهُ ﴿١٩﴾ ثُمَّ السَّبِيلَ يَسَّرَهُ ﴿٢٠﴾ ثُمَّ أَمَاتَهُ فَأَقْبَرَهُ ﴿٢١﴾ ثُمَّ إِذَا شَاء أَنشَرَهُ ﴿٢٢﴾ كَلَّا لَمَّا يَقْضِ مَا أَمَرَهُ ﴿٢٣﴾ فَلْيَنظُرِ الْإِنسَانُ إِلَى طَعَامِهِ ﴿٢٤﴾ أَنَّا صَبَبْنَا الْمَاء صَبًّا ﴿٢٥﴾ ثُمَّ شَقَقْنَا الْأَرْضَ شَقًّا ﴿٢٦﴾ فَأَنبَتْنَا فِيهَا حَبًّا ﴿٢٧﴾ وَعِنَبًا وَقَضْبًا ﴿٢٨﴾ وَزَيْتُونًا وَنَخْلًا ﴿٢٩﴾ وَحَدَائِقَ غُلْبًا ﴿٣٠﴾ وَفَاكِهَةً وَأَبًّا ﴿٣١﴾ مَّتَاعًا لَّكُمْ وَلِأَنْعَامِكُمْ ﴿٣٢﴾ فَإِذَا جَاءتِ الصَّاخَّةُ ﴿٣٣﴾ يَوْمَ يَفِرُّ الْمَرْءُ مِنْ أَخِيهِ ﴿٣٤﴾ وَأُمِّهِ وَأَبِيهِ ﴿٣٥﴾ وَصَاحِبَتِهِ وَبَنِيهِ ﴿٣٦﴾ لِكُلِّ امْرِئٍ مِّنْهُمْ يَوْمَئِذٍ شَأْنٌ يُغْنِيهِ ﴿٣٧﴾ وُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ مُّسْفِرَةٌ ﴿٣٨﴾ ضَاحِكَةٌ مُّسْتَبْشِرَةٌ ﴿٣٩﴾ وَوُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ عَلَيْهَا غَبَرَةٌ ﴿٤٠﴾ تَرْهَقُهَا قَتَرَةٌ ﴿٤١﴾ أُوْلَئِكَ هُمُ الْكَفَرَةُ الْفَجَرَةُ ﴿٤٢﴾
b-left
b-left
ABESE
80/ABESE-1: Abese ve tevellâ. 80/ABESE-2: En câehul a’mâ. 80/ABESE-3: Ve mâ yudrîke leallehu yezzekkâ. 80/ABESE-4: Ev yezzekkeru fe tenfeahuz zikrâ. 80/ABESE-5: Emmâ menistagnâ. 80/ABESE-6: Fe ente lehu tesaddâ. 80/ABESE-7: Ve mâ aleyke ellâ yezzekkâ. 80/ABESE-8: Ve emmâ men câeke yes’â. 80/ABESE-9: Ve huve yahşâ. 80/ABESE-10: Fe ente anhu telehhâ. 80/ABESE-11: Kellâ innehâ tezkiratun. 80/ABESE-12: Fe men şâe zekerahu. 80/ABESE-13: Fî suhufin mukerrametin. 80/ABESE-14: Merfûatin mutahheratin. 80/ABESE-15: Bi eydî seferatin. 80/ABESE-16: Kirâmin beraratin. 80/ABESE-17: Kutilel insânu mâ ekferahu. 80/ABESE-18: Min eyyi şey’in halakahu. 80/ABESE-19: Min nutfetin, halakahu fe kadderahu. 80/ABESE-20: Summes sebîle yesserahu. 80/ABESE-21: Summe emâtehu fe akberahu. 80/ABESE-22: Summe izâ şâe enşerahu. 80/ABESE-23: Kellâ lemmâ yakdı mâ emerahu. 80/ABESE-24: Felyanzuril insânu ilâ taâmihî. 80/ABESE-25: Ennâ sabebnâl mâe sabbâ(sabben). 80/ABESE-26: Summe şekaknâl arda şekkâ(şekkan). 80/ABESE-27: Fe enbetnâ fîhâ habbâ(habben). 80/ABESE-28: Ve ineben ve kadben. 80/ABESE-29: Ve zeytûnen ve nahlen. 80/ABESE-30: Ve hadâika gulbâ(gulben). 80/ABESE-31: Ve fâkiheten ve ebbâ(ebben). 80/ABESE-32: Metâan lekum ve li en’âmikum. 80/ABESE-33: Fe izâ câetis sâhhatu. 80/ABESE-34: Yevme yefirrul mer’u min ahîhi. 80/ABESE-35: Ve ummihî ve ebîhi. 80/ABESE-36: Ve sâhıbetihî ve benîhi. 80/ABESE-37: Li kullimriin minhum yevme izin şe’nun yugnîhi. 80/ABESE-38: Vucûhun yevme izin musfiratun. 80/ABESE-39: Dâhıketun mustebşiratun. 80/ABESE-40: Ve vucûhun yevme izin aleyhâ gaberatun. 80/ABESE-41: Terhekuhâ kateratun. 80/ABESE-42: Ulâike humul keferatul feceratu.
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri