menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

A'LÂ Suresi - Kuran Oku ve Dinle

Anasayfa » Sureler » A'LÂ Suresi - Kuran Oku ve Dinle
A'LÂ Suresi Arapçası ve latince okunuşu bu sayfada yer almaktadır. A'LÂ Suresi dinlemek için solda yer alan açılır menüden bir hafız seçiniz.
b-left
b-left
سورة الأعـلى
سَبِّحِ اسْمَ رَبِّكَ الْأَعْلَى ﴿١﴾ الَّذِي خَلَقَ فَسَوَّى ﴿٢﴾ وَالَّذِي قَدَّرَ فَهَدَى ﴿٣﴾ وَالَّذِي أَخْرَجَ الْمَرْعَى ﴿٤﴾ فَجَعَلَهُ غُثَاء أَحْوَى ﴿٥﴾ سَنُقْرِؤُكَ فَلَا تَنسَى ﴿٦﴾ إِلَّا مَا شَاء اللَّهُ إِنَّهُ يَعْلَمُ الْجَهْرَ وَمَا يَخْفَى ﴿٧﴾ وَنُيَسِّرُكَ لِلْيُسْرَى ﴿٨﴾ فَذَكِّرْ إِن نَّفَعَتِ الذِّكْرَى ﴿٩﴾ سَيَذَّكَّرُ مَن يَخْشَى ﴿١٠﴾ وَيَتَجَنَّبُهَا الْأَشْقَى ﴿١١﴾ الَّذِي يَصْلَى النَّارَ الْكُبْرَى ﴿١٢﴾ ثُمَّ لَا يَمُوتُ فِيهَا وَلَا يَحْيَى ﴿١٣﴾ قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَكَّى ﴿١٤﴾ وَذَكَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّى ﴿١٥﴾ بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا ﴿١٦﴾ وَالْآخِرَةُ خَيْرٌ وَأَبْقَى ﴿١٧﴾ إِنَّ هَذَا لَفِي الصُّحُفِ الْأُولَى ﴿١٨﴾ صُحُفِ إِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى ﴿١٩﴾
b-left
b-left
A'LÂ
87/A'LÂ-1: Sebbihisme rabbikel a’lâ. 87/A'LÂ-2: Ellezî halaka fe sevvâ. 87/A'LÂ-3: Vellezî kaddera fe hedâ. 87/A'LÂ-4: Vellezî ahracel mer’â. 87/A'LÂ-5: Fe cealehu gusâen ahvâ. 87/A'LÂ-6: Se nukriuke fe lâ tensâ. 87/A'LÂ-7: İllâ mâ şâallâh(şâallâhu), innehu ya’lemul cehra ve mâ yahfâ. 87/A'LÂ-8: Ve nuyessiruke lil yusrâ. 87/A'LÂ-9: Fe zekkir in nefeatiz zikrâ. 87/A'LÂ-10: Se yezzekkeru men yahşâ. 87/A'LÂ-11: Ve yetecennebuhâl eşkâ. 87/A'LÂ-12: Ellezî yaslân nâral kubrâ. 87/A'LÂ-13: Summe lâ yemûtu fîhâ ve lâ yahyâ. 87/A'LÂ-14: Kad efleha men tezekkâ. 87/A'LÂ-15: Ve zekeresme rabbihî fe sallâ. 87/A'LÂ-16: Bel tu’sırûnel hayâted dunyâ. 87/A'LÂ-17: Vel âhıratu hayrun ve ebkâ. 87/A'LÂ-18: İnne hâzâ le fîs suhufîl ûlâ. 87/A'LÂ-19: Suhufi ibrâhîme ve mûsâ.
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri