menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy
GÂŞİYE Suresi dinle / Maher Al Mueaqly - Kuran Dinle

Mütercim Seç

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

GÂŞİYE Suresi dinle / Maher Al Mueaqly

Anasayfa » Sureler » GÂŞİYE Suresi » GÂŞİYE Suresi dinle / Maher Al Mueaqly
Şu anda hafız Maher Al Mueaqly sesinden GÂŞİYE Suresi dinliyorsunuz.
b-left
b-left
سورة الغاشـيـة
هَلْ أَتَاكَ حَدِيثُ الْغَاشِيَةِ ﴿١﴾ وُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ خَاشِعَةٌ ﴿٢﴾ عَامِلَةٌ نَّاصِبَةٌ ﴿٣﴾ تَصْلَى نَارًا حَامِيَةً ﴿٤﴾ تُسْقَى مِنْ عَيْنٍ آنِيَةٍ ﴿٥﴾ لَّيْسَ لَهُمْ طَعَامٌ إِلَّا مِن ضَرِيعٍ ﴿٦﴾ لَا يُسْمِنُ وَلَا يُغْنِي مِن جُوعٍ ﴿٧﴾ وُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ نَّاعِمَةٌ ﴿٨﴾ لِسَعْيِهَا رَاضِيَةٌ ﴿٩﴾ فِي جَنَّةٍ عَالِيَةٍ ﴿١٠﴾ لَّا تَسْمَعُ فِيهَا لَاغِيَةً ﴿١١﴾ فِيهَا عَيْنٌ جَارِيَةٌ ﴿١٢﴾ فِيهَا سُرُرٌ مَّرْفُوعَةٌ ﴿١٣﴾ وَأَكْوَابٌ مَّوْضُوعَةٌ ﴿١٤﴾ وَنَمَارِقُ مَصْفُوفَةٌ ﴿١٥﴾ وَزَرَابِيُّ مَبْثُوثَةٌ ﴿١٦﴾ أَفَلَا يَنظُرُونَ إِلَى الْإِبِلِ كَيْفَ خُلِقَتْ ﴿١٧﴾ وَإِلَى السَّمَاء كَيْفَ رُفِعَتْ ﴿١٨﴾ وَإِلَى الْجِبَالِ كَيْفَ نُصِبَتْ ﴿١٩﴾ وَإِلَى الْأَرْضِ كَيْفَ سُطِحَتْ ﴿٢٠﴾ فَذَكِّرْ إِنَّمَا أَنتَ مُذَكِّرٌ ﴿٢١﴾ لَّسْتَ عَلَيْهِم بِمُصَيْطِرٍ ﴿٢٢﴾ إِلَّا مَن تَوَلَّى وَكَفَرَ ﴿٢٣﴾ فَيُعَذِّبُهُ اللَّهُ الْعَذَابَ الْأَكْبَرَ ﴿٢٤﴾ إِنَّ إِلَيْنَا إِيَابَهُمْ ﴿٢٥﴾ ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنَا حِسَابَهُمْ ﴿٢٦﴾
b-left
b-left
GÂŞİYE
88/GÂŞİYE-1: Hel etâke hadîsul gâşiyeti. 88/GÂŞİYE-2: Vucûhun yevme izin hâşiatun. 88/GÂŞİYE-3: Âmiletun nâsıbetun. 88/GÂŞİYE-4: Teslâ nâran hâmiyeten. 88/GÂŞİYE-5: Tuskâ min aynin âniyetin. 88/GÂŞİYE-6: Leyse lehum taâmun illâ min darîın. 88/GÂŞİYE-7: Lâ yusminu ve lâ yugnî min cûın. 88/GÂŞİYE-8: Vucûhun yevme izin nâımetun. 88/GÂŞİYE-9: Li sa’yihâ râdiyetun. 88/GÂŞİYE-10: Fî cennetin âliyetun. 88/GÂŞİYE-11: Lâ tesmeu fîhâ lâgıyeten. 88/GÂŞİYE-12: Fîhâ aynun câriyetun. 88/GÂŞİYE-13: Fîhâ sururun merfûatun. 88/GÂŞİYE-14: Ve ekvabun mevdûatun. 88/GÂŞİYE-15: Ve nemârıku masfûfetun. 88/GÂŞİYE-16: Ve zerâbiyyu mebsûsetun. 88/GÂŞİYE-17: E fe lâ yanzurûne ilâl ibili keyfe hulikat. 88/GÂŞİYE-18: Ve ilâs semâi keyfe rufiat. 88/GÂŞİYE-19: Ve ilâl cibâli keyfe nusıbet. 88/GÂŞİYE-20: Ve ilâl ardı keyfe sutıhat. 88/GÂŞİYE-21: Fe zekkir innemâ ente muzekkirun. 88/GÂŞİYE-22: Leste aleyhim bi musaytır(musaytırın). 88/GÂŞİYE-23: İllâ men tevellâ ve kefer(kefere). 88/GÂŞİYE-24: Fe yuazzibuhullâhul azâbel ekber(ekbere). 88/GÂŞİYE-25: İnne ileynâ iyâbehum. 88/GÂŞİYE-26: Summe inne aleynâ hisâbehum.
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri