menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

İNŞİKAK Suresi - Kuran Oku ve Dinle

Anasayfa » Sureler » İNŞİKAK Suresi - Kuran Oku ve Dinle
İNŞİKAK Suresi Arapçası ve latince okunuşu bu sayfada yer almaktadır. İNŞİKAK Suresi dinlemek için solda yer alan açılır menüden bir hafız seçiniz.
b-left
b-left
سورة الانشقاق
إِذَا السَّمَاء انشَقَّتْ ﴿١﴾ وَأَذِنَتْ لِرَبِّهَا وَحُقَّتْ ﴿٢﴾ وَإِذَا الْأَرْضُ مُدَّتْ ﴿٣﴾ وَأَلْقَتْ مَا فِيهَا وَتَخَلَّتْ ﴿٤﴾ وَأَذِنَتْ لِرَبِّهَا وَحُقَّتْ ﴿٥﴾ يَا أَيُّهَا الْإِنسَانُ إِنَّكَ كَادِحٌ إِلَى رَبِّكَ كَدْحًا فَمُلَاقِيهِ ﴿٦﴾ فَأَمَّا مَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ بِيَمِينِهِ ﴿٧﴾ فَسَوْفَ يُحَاسَبُ حِسَابًا يَسِيرًا ﴿٨﴾ وَيَنقَلِبُ إِلَى أَهْلِهِ مَسْرُورًا ﴿٩﴾ وَأَمَّا مَنْ أُوتِيَ كِتَابَهُ وَرَاء ظَهْرِهِ ﴿١٠﴾ فَسَوْفَ يَدْعُو ثُبُورًا ﴿١١﴾ وَيَصْلَى سَعِيرًا ﴿١٢﴾ إِنَّهُ كَانَ فِي أَهْلِهِ مَسْرُورًا ﴿١٣﴾ إِنَّهُ ظَنَّ أَن لَّن يَحُورَ ﴿١٤﴾ بَلَى إِنَّ رَبَّهُ كَانَ بِهِ بَصِيرًا ﴿١٥﴾ فَلَا أُقْسِمُ بِالشَّفَقِ ﴿١٦﴾ وَاللَّيْلِ وَمَا وَسَقَ ﴿١٧﴾ وَالْقَمَرِ إِذَا اتَّسَقَ ﴿١٨﴾ لَتَرْكَبُنَّ طَبَقًا عَن طَبَقٍ ﴿١٩﴾ فَمَا لَهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ ﴿٢٠﴾ وَإِذَا قُرِئَ عَلَيْهِمُ الْقُرْآنُ لَا يَسْجُدُونَ* ﴿٢١﴾ بَلِ الَّذِينَ كَفَرُواْ يُكَذِّبُونَ ﴿٢٢﴾ وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا يُوعُونَ ﴿٢٣﴾ فَبَشِّرْهُم بِعَذَابٍ أَلِيمٍ ﴿٢٤﴾ إِلَّا الَّذِينَ آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ لَهُمْ أَجْرٌ غَيْرُ مَمْنُونٍ ﴿٢٥﴾
b-left
b-left
İNŞİKAK
84/İNŞİKAK-1: İzâs semâunşakkat. 84/İNŞİKAK-2: Ve ezinet li rabbihâ ve hukkat. 84/İNŞİKAK-3: Ve izâl ardu muddet. 84/İNŞİKAK-4: Ve elkat mâ fîhâ ve tehallet. 84/İNŞİKAK-5: Ve ezinet li rabbihâ ve hukkat. 84/İNŞİKAK-6: Yâ eyyuhâl insânu inneke kâdihun ilâ rabbike kedhan fe mulâkîhi. 84/İNŞİKAK-7: Fe emmâ men ûtiye kitâbehu bi yemînihî. 84/İNŞİKAK-8: Fe sevfe yuhâsebu hısâben yesîrâ(yesîran). 84/İNŞİKAK-9: Ve yenkalibu ilâ ehlihî mesrûrâ(mesrûran). 84/İNŞİKAK-10: Ve emmâ men ûtiye kitâbehu verâe zahrihî. 84/İNŞİKAK-11: Fe sevfe yed’û subûrâ(subûran). 84/İNŞİKAK-12: Ve yaslâ saîrâ(saîran). 84/İNŞİKAK-13: İnnehu kâne fî ehlihî mesrûrâ(mesrûran). 84/İNŞİKAK-14: İnnehu zanne en len yahûr(yahûra). 84/İNŞİKAK-15: Belâ, inne rabbehu kâne bihî basîrâ(basîran). 84/İNŞİKAK-16: Fe lâ uksimu biş şefak(şefakı). 84/İNŞİKAK-17: Vel leyli ve mâ vesak(vesaka). 84/İNŞİKAK-18: Vel kameri izâttesak(izâttesaka). 84/İNŞİKAK-19: Le terkebunne tabakan an tabakın. 84/İNŞİKAK-20: Fe mâ lehum lâ yu’minûn(yu’minûne). 84/İNŞİKAK-21: Ve izâ kurie aleyhimul kur’ânu lâ yescudûn(yescudûne). (SECDE ÂYETİ) 84/İNŞİKAK-22: Belillezîne keferû yukezzibûn(yukezzibûne). 84/İNŞİKAK-23: Vallâhu a’lemu bimâ yûûn(yûûne). 84/İNŞİKAK-24: Fe beşşirhum bi azâbin elîm(elîmin). 84/İNŞİKAK-25: İllâllezîne âmenû ve amilûs sâlihâti lehum ecrun gayru memnûn(memnûnin).
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri