menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

KIYÂME Suresi - Kuran Oku ve Dinle

Anasayfa » Sureler » KIYÂME Suresi - Kuran Oku ve Dinle
KIYÂME Suresi Arapçası ve latince okunuşu bu sayfada yer almaktadır. KIYÂME Suresi dinlemek için solda yer alan açılır menüden bir hafız seçiniz.
b-left
b-left
سورة الـقـيامـة
لَا أُقْسِمُ بِيَوْمِ الْقِيَامَةِ ﴿١﴾ وَلَا أُقْسِمُ بِالنَّفْسِ اللَّوَّامَةِ ﴿٢﴾ أَيَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَلَّن نَجْمَعَ عِظَامَهُ ﴿٣﴾ بَلَى قَادِرِينَ عَلَى أَن نُّسَوِّيَ بَنَانَهُ ﴿٤﴾ بَلْ يُرِيدُ الْإِنسَانُ لِيَفْجُرَ أَمَامَهُ ﴿٥﴾ يَسْأَلُ أَيَّانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ ﴿٦﴾ فَإِذَا بَرِقَ الْبَصَرُ ﴿٧﴾ وَخَسَفَ الْقَمَرُ ﴿٨﴾ وَجُمِعَ الشَّمْسُ وَالْقَمَرُ ﴿٩﴾ يَقُولُ الْإِنسَانُ يَوْمَئِذٍ أَيْنَ الْمَفَرُّ ﴿١٠﴾ كَلَّا لَا وَزَرَ ﴿١١﴾ إِلَى رَبِّكَ يَوْمَئِذٍ الْمُسْتَقَرُّ ﴿١٢﴾ يُنَبَّأُ الْإِنسَانُ يَوْمَئِذٍ بِمَا قَدَّمَ وَأَخَّرَ ﴿١٣﴾ بَلِ الْإِنسَانُ عَلَى نَفْسِهِ بَصِيرَةٌ ﴿١٤﴾ وَلَوْ أَلْقَى مَعَاذِيرَهُ ﴿١٥﴾ لَا تُحَرِّكْ بِهِ لِسَانَكَ لِتَعْجَلَ بِهِ ﴿١٦﴾ إِنَّ عَلَيْنَا جَمْعَهُ وَقُرْآنَهُ ﴿١٧﴾ فَإِذَا قَرَأْنَاهُ فَاتَّبِعْ قُرْآنَهُ ﴿١٨﴾ ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنَا بَيَانَهُ ﴿١٩﴾ كَلَّا بَلْ تُحِبُّونَ الْعَاجِلَةَ ﴿٢٠﴾ وَتَذَرُونَ الْآخِرَةَ ﴿٢١﴾ وُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ نَّاضِرَةٌ ﴿٢٢﴾ إِلَى رَبِّهَا نَاظِرَةٌ ﴿٢٣﴾ وَوُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ بَاسِرَةٌ ﴿٢٤﴾ تَظُنُّ أَن يُفْعَلَ بِهَا فَاقِرَةٌ ﴿٢٥﴾ كَلَّا إِذَا بَلَغَتْ التَّرَاقِيَ ﴿٢٦﴾ وَقِيلَ مَنْ رَاقٍ ﴿٢٧﴾ وَظَنَّ أَنَّهُ الْفِرَاقُ ﴿٢٨﴾ وَالْتَفَّتِ السَّاقُ بِالسَّاقِ ﴿٢٩﴾ إِلَى رَبِّكَ يَوْمَئِذٍ الْمَسَاقُ ﴿٣٠﴾ فَلَا صَدَّقَ وَلَا صَلَّى ﴿٣١﴾ وَلَكِن كَذَّبَ وَتَوَلَّى ﴿٣٢﴾ ثُمَّ ذَهَبَ إِلَى أَهْلِهِ يَتَمَطَّى ﴿٣٣﴾ أَوْلَى لَكَ فَأَوْلَى ﴿٣٤﴾ ثُمَّ أَوْلَى لَكَ فَأَوْلَى ﴿٣٥﴾ أَيَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَن يُتْرَكَ سُدًى ﴿٣٦﴾ أَلَمْ يَكُ نُطْفَةً مِّن مَّنِيٍّ يُمْنَى ﴿٣٧﴾ ثُمَّ كَانَ عَلَقَةً فَخَلَقَ فَسَوَّى ﴿٣٨﴾ فَجَعَلَ مِنْهُ الزَّوْجَيْنِ الذَّكَرَ وَالْأُنثَى ﴿٣٩﴾ أَلَيْسَ ذَلِكَ بِقَادِرٍ عَلَى أَن يُحْيِيَ الْمَوْتَى ﴿٤٠﴾
b-left
b-left
KIYÂME
75/KIYÂME-1: Lâ uksimu bi yevmil kıyâmeti. 75/KIYÂME-2: Ve lâ uksimu bin nefsil levvâmeti. 75/KIYÂME-3: E yahsebul insânu ellen necmea ızâmehu. 75/KIYÂME-4: Belâ kâdirîne alâ en nusevviye benânehu. 75/KIYÂME-5: Bel yurîdul insânu li yefcure emâmehu. 75/KIYÂME-6: Yes’elu eyyâne yevmul kıyâmeti. 75/KIYÂME-7: Fe izâ berikal basar(basaru). 75/KIYÂME-8: Ve hasefel kamer(kameru). 75/KIYÂME-9: Ve cumiaş şemsu vel kamer(kameru). 75/KIYÂME-10: Yekûlul insânu yevme izin eynel meferr(meferru). 75/KIYÂME-11: Kellâ lâ vezer(vezere). 75/KIYÂME-12: İlâ rabbike yevme izinil mustekarr(mustekarru). 75/KIYÂME-13: Yunebbeul insânu yevme izin bimâ kaddeme ve ahhar(ahhara). 75/KIYÂME-14: Belil insânu alâ nefsihî basîratun. 75/KIYÂME-15: Ve lev elkâ meâzîrahu. 75/KIYÂME-16: Lâ tuharrik bihî lisâneke li ta’cele bihî. 75/KIYÂME-17: İnne aleynâ cem’ahu ve kur’ânehu. 75/KIYÂME-18: Fe izâ kara’nâhu fettebi’ kur’ânehu. 75/KIYÂME-19: Summe inne aleynâ beyânehu. 75/KIYÂME-20: Kellâ bel tuhıbbûnel âcilete. 75/KIYÂME-21: Ve tezerûnel âhirate. 75/KIYÂME-22: Vucûhun yevme izin nâdıratun. 75/KIYÂME-23: İlâ rabbihâ nâziratun. 75/KIYÂME-24: Ve vucûhun yevme izin bâsiratun. 75/KIYÂME-25: Tezunnu en yuf’ale bihâ fâkıratun. 75/KIYÂME-26: Kellâ izâ belegatit terâkıye. 75/KIYÂME-27: Ve kîle men râk(râkın). 75/KIYÂME-28: Ve zanne ennehul firâk(firâku). 75/KIYÂME-29: Velteffetis sâku bis sâk(sâkı). 75/KIYÂME-30: İlâ rabbike yevme izinil mesâk(mesâku). 75/KIYÂME-31: Fe lâ saddeka ve lâ sallâ. 75/KIYÂME-32: Ve lâkin kezzebe ve tevellâ. 75/KIYÂME-33: Summe zehebe ilâ ehlihî yetemettâ. 75/KIYÂME-34: Evlâ leke fe evlâ. 75/KIYÂME-35: Summe evlâ leke fe evlâ. 75/KIYÂME-36: E yahsebul insânu en yutrake sudâ(sudân). 75/KIYÂME-37: E lem yeku nutfeten min menîyin yumnâ. 75/KIYÂME-38: Summe kâne alakaten fe halaka fe sevvâ. 75/KIYÂME-39: Fe ceale minhuz zevceyniz zekera vel unsâ. 75/KIYÂME-40: E leyse zâlike bi kâdirin alâ en yuhyiyel mevtâ.
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri