menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy
LEYL Suresi dinle / Maher Al Mueaqly - Kuran Dinle

Mütercim Seç

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

LEYL Suresi dinle / Maher Al Mueaqly

Anasayfa » Sureler » LEYL Suresi » LEYL Suresi dinle / Maher Al Mueaqly
Şu anda hafız Maher Al Mueaqly sesinden LEYL Suresi dinliyorsunuz.
b-left
b-left
سورة اللـيـل
وَاللَّيْلِ إِذَا يَغْشَى ﴿١﴾ وَالنَّهَارِ إِذَا تَجَلَّى ﴿٢﴾ وَمَا خَلَقَ الذَّكَرَ وَالْأُنثَى ﴿٣﴾ إِنَّ سَعْيَكُمْ لَشَتَّى ﴿٤﴾ فَأَمَّا مَن أَعْطَى وَاتَّقَى ﴿٥﴾ وَصَدَّقَ بِالْحُسْنَى ﴿٦﴾ فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْيُسْرَى ﴿٧﴾ وَأَمَّا مَن بَخِلَ وَاسْتَغْنَى ﴿٨﴾ وَكَذَّبَ بِالْحُسْنَى ﴿٩﴾ فَسَنُيَسِّرُهُ لِلْعُسْرَى ﴿١٠﴾ وَمَا يُغْنِي عَنْهُ مَالُهُ إِذَا تَرَدَّى ﴿١١﴾ إِنَّ عَلَيْنَا لَلْهُدَى ﴿١٢﴾ وَإِنَّ لَنَا لَلْآخِرَةَ وَالْأُولَى ﴿١٣﴾ فَأَنذَرْتُكُمْ نَارًا تَلَظَّى ﴿١٤﴾ لَا يَصْلَاهَا إِلَّا الْأَشْقَى ﴿١٥﴾ الَّذِي كَذَّبَ وَتَوَلَّى ﴿١٦﴾ وَسَيُجَنَّبُهَا الْأَتْقَى ﴿١٧﴾ الَّذِي يُؤْتِي مَالَهُ يَتَزَكَّى ﴿١٨﴾ وَمَا لِأَحَدٍ عِندَهُ مِن نِّعْمَةٍ تُجْزَى ﴿١٩﴾ إِلَّا ابْتِغَاء وَجْهِ رَبِّهِ الْأَعْلَى ﴿٢٠﴾ وَلَسَوْفَ يَرْضَى ﴿٢١﴾
b-left
b-left
LEYL
92/LEYL-1: Vel leyli izâ yagşâ. 92/LEYL-2: Ven nehâri izâ tecellâ. 92/LEYL-3: Ve mâ halâkaz zekera vel unsâ. 92/LEYL-4: İnne sa’yekum le şettâ. 92/LEYL-5: Fe emmâ men a’tâ vettekâ. 92/LEYL-6: Ve saddeka bil husnâ. 92/LEYL-7: Fe se nuyessiruhu lil yusrâ. 92/LEYL-8: Ve emmâ men bahıle vestagnâ. 92/LEYL-9: Ve kezzebe bil husnâ. 92/LEYL-10: Fe se nuyessiruhu lil usrâ. 92/LEYL-11: Ve mâ yugnî anhu mâluhû izâ teraddâ. 92/LEYL-12: İnne aleynâ lel hudâ. 92/LEYL-13: Ve inne lenâ lel âhırate vel ûlâ. 92/LEYL-14: Fe enzertukum nâran telezzâ. 92/LEYL-15: Lâ yaslâhâ illâl eşkâ. 92/LEYL-16: Ellezî kezzebe ve tevellâ. 92/LEYL-17: Ve se yucennebuhâl etkâ. 92/LEYL-18: Ellezî yu’tî mâlehu yetezekkâ. 92/LEYL-19: Ve mâ li ehadin indehu min ni'metin tuczâ. 92/LEYL-20: İllâbtigâe vechi rabbihil a’lâ. 92/LEYL-21: Ve le sevfe yerdâ.
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri