menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

TÂRIK Suresi - Kuran Oku ve Dinle

Anasayfa » Sureler » TÂRIK Suresi - Kuran Oku ve Dinle
TÂRIK Suresi Arapçası ve latince okunuşu bu sayfada yer almaktadır. TÂRIK Suresi dinlemek için solda yer alan açılır menüden bir hafız seçiniz.
b-left
b-left
سورة الـطارق
وَالسَّمَاء وَالطَّارِقِ ﴿١﴾ وَمَا أَدْرَاكَ مَا الطَّارِقُ ﴿٢﴾ النَّجْمُ الثَّاقِبُ ﴿٣﴾ إِن كُلُّ نَفْسٍ لَّمَّا عَلَيْهَا حَافِظٌ ﴿٤﴾ فَلْيَنظُرِ الْإِنسَانُ مِمَّ خُلِقَ ﴿٥﴾ خُلِقَ مِن مَّاء دَافِقٍ ﴿٦﴾ يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ ﴿٧﴾ إِنَّهُ عَلَى رَجْعِهِ لَقَادِرٌ ﴿٨﴾ يَوْمَ تُبْلَى السَّرَائِرُ ﴿٩﴾ فَمَا لَهُ مِن قُوَّةٍ وَلَا نَاصِرٍ ﴿١٠﴾ وَالسَّمَاء ذَاتِ الرَّجْعِ ﴿١١﴾ وَالْأَرْضِ ذَاتِ الصَّدْعِ ﴿١٢﴾ إِنَّهُ لَقَوْلٌ فَصْلٌ ﴿١٣﴾ وَمَا هُوَ بِالْهَزْلِ ﴿١٤﴾ إِنَّهُمْ يَكِيدُونَ كَيْدًا ﴿١٥﴾ وَأَكِيدُ كَيْدًا ﴿١٦﴾ فَمَهِّلِ الْكَافِرِينَ أَمْهِلْهُمْ رُوَيْدًا ﴿١٧﴾
b-left
b-left
TÂRIK
86/TÂRIK-1: Ves semâi vet târık(târıkı). 86/TÂRIK-2: Ve mâ edrâke mât târık(târıku). 86/TÂRIK-3: En necmus sâkıb(sâkıbu). 86/TÂRIK-4: İn kullu nefsin lemmâ aleyhâ hâfız(hâfızun). 86/TÂRIK-5: Felyanzuril insânu mimme hulıka. 86/TÂRIK-6: Hulika min mâin dâfikın. 86/TÂRIK-7: Yahrucu min beynis sulbi vet terâib(terâibi). 86/TÂRIK-8: İnnehu alâ rac’ıhî le kâdir(kâdirun). 86/TÂRIK-9: Yevme tubles serâir(serâiru). 86/TÂRIK-10: Fe mâ lehu min kuvvetin ve lâ nâsır(nâsırın). 86/TÂRIK-11: Ves semâi zâtir rac’ı. 86/TÂRIK-12: Vel ardı zâtis sad’ı. 86/TÂRIK-13: İnnehu le kavlun faslun. 86/TÂRIK-14: Ve mâ huve bil hezli. 86/TÂRIK-15: İnnehum yekîdûne keydâ(keyden). 86/TÂRIK-16: Ve ekîdu keydâ(keyden). 86/TÂRIK-17: Fe mehhilil kâfirîne emhilhum ruveydâ(ruveyden).
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri