menu-trigger

Hafız Seç

Aşağıdaki menüden hafız seçimini gerçekleştirebilirsiniz.
Abu Bakr Al Shatri
Maher Al Mueaqly
Mishary Al Afasy

Cüz Seçiniz

Sure Seçiniz

share on facebook  tweet  share on google  print  

TEKVÎR Suresi - Kuran Oku ve Dinle

Anasayfa » Sureler » TEKVÎR Suresi - Kuran Oku ve Dinle
TEKVÎR Suresi Arapçası ve latince okunuşu bu sayfada yer almaktadır. TEKVÎR Suresi dinlemek için solda yer alan açılır menüden bir hafız seçiniz.
b-left
b-left
سورة التكوير
إِذَا الشَّمْسُ كُوِّرَتْ ﴿١﴾ وَإِذَا النُّجُومُ انكَدَرَتْ ﴿٢﴾ وَإِذَا الْجِبَالُ سُيِّرَتْ ﴿٣﴾ وَإِذَا الْعِشَارُ عُطِّلَتْ ﴿٤﴾ وَإِذَا الْوُحُوشُ حُشِرَتْ ﴿٥﴾ وَإِذَا الْبِحَارُ سُجِّرَتْ ﴿٦﴾ وَإِذَا النُّفُوسُ زُوِّجَتْ ﴿٧﴾ وَإِذَا الْمَوْؤُودَةُ سُئِلَتْ ﴿٨﴾ بِأَيِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ ﴿٩﴾ وَإِذَا الصُّحُفُ نُشِرَتْ ﴿١٠﴾ وَإِذَا السَّمَاء كُشِطَتْ ﴿١١﴾ وَإِذَا الْجَحِيمُ سُعِّرَتْ ﴿١٢﴾ وَإِذَا الْجَنَّةُ أُزْلِفَتْ ﴿١٣﴾ عَلِمَتْ نَفْسٌ مَّا أَحْضَرَتْ ﴿١٤﴾ فَلَا أُقْسِمُ بِالْخُنَّسِ ﴿١٥﴾ الْجَوَارِ الْكُنَّسِ ﴿١٦﴾ وَاللَّيْلِ إِذَا عَسْعَسَ ﴿١٧﴾ وَالصُّبْحِ إِذَا تَنَفَّسَ ﴿١٨﴾ إِنَّهُ لَقَوْلُ رَسُولٍ كَرِيمٍ ﴿١٩﴾ ذِي قُوَّةٍ عِندَ ذِي الْعَرْشِ مَكِينٍ ﴿٢٠﴾ مُطَاعٍ ثَمَّ أَمِينٍ ﴿٢١﴾ وَمَا صَاحِبُكُم بِمَجْنُونٍ ﴿٢٢﴾ وَلَقَدْ رَآهُ بِالْأُفُقِ الْمُبِينِ ﴿٢٣﴾ وَمَا هُوَ عَلَى الْغَيْبِ بِضَنِينٍ ﴿٢٤﴾ وَمَا هُوَ بِقَوْلِ شَيْطَانٍ رَجِيمٍ ﴿٢٥﴾ فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ ﴿٢٦﴾ إِنْ هُوَ إِلَّا ذِكْرٌ لِّلْعَالَمِينَ ﴿٢٧﴾ لِمَن شَاء مِنكُمْ أَن يَسْتَقِيمَ ﴿٢٨﴾ وَمَا تَشَاؤُونَ إِلَّا أَن يَشَاء اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ ﴿٢٩﴾
b-left
b-left
TEKVÎR
81/TEKVÎR-1: İzâş şemsu kuvvirat. 81/TEKVÎR-2: Ve izân nucûmunkederat. 81/TEKVÎR-3: Ve izâl cibâlu suyyirat. 81/TEKVÎR-4: Ve izâl ışâru uttılet. 81/TEKVÎR-5: Ve izâl vuhûşu huşirat. 81/TEKVÎR-6: Ve izâl bihâru succirat. 81/TEKVÎR-7: Ve izân nufûsu zuvvicet. 81/TEKVÎR-8: Ve izâl mev’ûdetu suilet. 81/TEKVÎR-9: Bi eyyi zenbin kutilet. 81/TEKVÎR-10: Ve izâs suhufu nuşirat. 81/TEKVÎR-11: Ve izâs semâu kuşitat. 81/TEKVÎR-12: Ve izâl cahîmu su’ırat. 81/TEKVÎR-13: Ve izâl cennetu uzlifet. 81/TEKVÎR-14: Alimet nefsun mâ ahdarat. 81/TEKVÎR-15: Fe lâ uksimu bil hunnes(hunnesi). 81/TEKVÎR-16: El cevâril kunnes(kunnesi). 81/TEKVÎR-17: Vel leyli izâ as’as(as’ase). 81/TEKVÎR-18: Ves subhı izâ teneffes(teneffese). 81/TEKVÎR-19: İnnehu le kavlu resûlin kerimin. 81/TEKVÎR-20: Zî kuvvetin inde zîl arşi mekîn(mekînin). 81/TEKVÎR-21: Mutâın semme emîn(emînin). 81/TEKVÎR-22: Ve mâ sâhıbukum bi mecnûn(mecnûnin). 81/TEKVÎR-23: Ve lekad raâhu bil ufukıl mubîn(mubîni). 81/TEKVÎR-24: Ve mâ huve alâl gaybi bi danîn(danînin). 81/TEKVÎR-25: Ve mâ huve bi kavli şeytânin racîm( racîmin). 81/TEKVÎR-26: Fe eyne tezhebûn(tezhebûne). 81/TEKVÎR-27: İn huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne). 81/TEKVÎR-28: Li men şâe minkum en yestekîm(yestekîme). 81/TEKVÎR-29: Ve mâ teşâûne illâ en yeşâallâhu rabbul âlemîn(âlemîne).
Not: Ayetlerin solunda yer alan linkleri tıklayarak, seçtiğiniz sure ve ayet için 40 Kuran Mealinin mukayese edildiği KuranMeali.org sayfasına ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan "Kuran Dinle" linkini tıklayarak bu sayfaya geri dönüş yapabilirsiniz.

KuranMealiOrg Android Sürümü

Kuran Meali Org Android APP
Kuran Meali Org sitemizin, 39 Kuran Mealini kıyaslayan Android versiyonu yayınlandı.
Daha fazla bilgi için burayı tıklayınız.

KuranMeali.org Masaüstü!

KuranMeali.org Desktop

Kuran Meallerini Kıyasla Masaüstü 4.0 Çıktı!

KuranMeali.org websitesinin offline versiyonu olan 40 Kur'ân Meâli mukayeseli v3.0 ve v4.0 versiyonları çıktı. Yeni program ziyaretçi analizlerimiz göz önünde bulundurularak, iki sürüm olarak hazırlandı.
Kuran Meallerini Kıyasla masaüstü sürümünü indir


Kur'an'daki Hidayet Gizleyenler Raporları

Burda Dur www.kuranmeali.org Kur'an hakikatlerini Kur'an'ın ruhuna uygun olarak size ulaştıran ve bu konudaki bütün yanlışlıkları düzelten tek sitedir.

Hidayeti Gizleyenler Raporlarına ulaşın

Kur'ân'daki İslam Anketleri sonuçlarımıza ulaşın!

Kuran Meali Org Anketleri Kur'an-ı Kerim'e aykırı bir çok hurafe İslam dininde yeri varmış şeklinde kabul görmekte ve toplumumuza öğretilmektedir. Bu hurafeleri tanımak ve çevrenizi uyarmak için anket sonuçlarımızı mutlaka inceleyiniz.

KuranMeali.Org Anketleri